
Recent 24 de profesori de chimie, majoritatea din județul Vrancea, au urmat cursul „Învățarea centrată pe competențe – de la proiectare la evaluare”, organizat de Centrul de Evaluare și Analize Educaționale. Cursul, la care formatoare au fost Cristina Enoiu inspector de Chimie în cadrul ISJ Vrancea și profesor de Chimie la Colegiul Tehnic ”Valeriu D. Cotea”, Focșani, și Rodica Răcășanu, profesor de chimie la Colegiul Național ”I.L.Caragiale”, Moreni, jud. Dâmbovița, a fost finanțat din fondurile strânse prin Galantom, cu sprijinul actorului Marius Manole și a numeroși donatori care au avut încredere în proiectele de reformare a predării științelor derulate de CEAE.









